SENSYS Sensorik & Systemtechnologie GmbH

Od ponad 20 lat niemiecka firma SENSYS opracowuje i produkuje precyzyjne systemy do pomiarów magnetycznych oraz elektromagnetycznych, zaprojektowane do wykrywania min i niewybuchów. W szerokim wachlarzu produktów znaleźć można takie rozwiązania, jak systemy do prospekcji geofizycznej z powietrza, ręczne detektory obiektów ferromagnetycznych, wielokanałowe systemy mobilne do skanowania ręcznego oraz do szerokopłaszczyznowego rozpoznania na dużą skalę na lądzie i wodzie z wykorzystaniem pojazdów. SENSYS produkuje również sprzęt do badań w odwiertach oraz oprogramowanie do analiz i georeferencjonowania wyników pomiarów. Oficjalnym partnerem i dystrybutorem SENSYS w Polsce jest firma GTT Sp. z o. o.

Geofizyka stosowana obejmuje badania naukowe i gospodarcze. W sektorze naukowym produkty SENSYS są wykorzystywane do projektów badawczych, takich jak długoterminowe badania pola magnetycznego Ziemi i badania warstw gleby. Inne produkty SENSYS używane głównie do badań laboratoryjnych to precyzyjne czujniki pola magnetycznego i jednostki analizy danych. W sferze gospodarczej systemy magnetyczne i elektromagnetyczne SENSYS są wykorzystywane np. Do poszukiwania kopalin, badań gleby, określania zanieczyszczonych miejsc lub analiz infrastruktury. Systemy te muszą zapewniać dużą ilość wiarygodnych i precyzyjnych danych pomiarowych w bardzo krótkim czasie.

W przypadku badań lądowych system SENSYS EMD2 – wykorzystujący elektromagnetykę w dziedzinie czasu – oferuje doskonały pakiet. To urządzenie z wózkiem pchającym posiada dużą cewkę nadajnika i 3 pary cewek odbiornika różnicowego, aby zwiększyć rozdzielczość i poprawić eliminację szumów tła. Wraz z wysoce precyzyjnym GPS RTK, EMD2 dostarcza georeferencyjne wartości pomiarowe do przetworzenia w własnym oprogramowaniu SENSYS MAGNETO lub narzędziach innych firm, takich jak GIS.

W przypadku badań lotniczych MagDrone R3 może być montowany na prawie każdym UAV, UAS lub dronie o ładowności 1 kg. Tak więc zestaw magnetometryczny UAV otwiera nowy rynek, który był zarezerwowany dla firm badawczych obsługujących samoloty i śmigłowce, dzięki czemu ankiety i badania zawsze były kosztowną i złożoną misją. Teraz MagDrone R3 umożliwia małe, opłacalne, a nawet powtarzalne badania w dowolnym terenie w dowolnym miejscu na świecie. Podczas gdy samoloty i śmigłowiec potrzebują podstawy, paliwa i pasa startowego, UAV i MagDrone R3 są w pudełku – może nawet jako bagaż rejestrowany. MagDrone R3 wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania Fluxgates z dużą częstotliwością próbkowania, radząc sobie z hałasem UAV i umożliwiając jeszcze bardziej kompaktową konfigurację. To sprawia, że ​​produkty SENSYS są nieodzownym rozwiązaniem dla podejść i projektów geofizycznych.

Posiadamy możliwość i doświadczenie wykonania wszystkich prac w systemie urządzeń firmy SENSYS Sensorik & Systemtechnologie GmbH, mając je wszystkie do  naszej dyspozycji.

My jak i nasi partnerzy z Niemiec jesteśmy gotowi przedstawić nasze produkty i odpowiedzieć na wszelkie Państwa zapytania.

Wystarczy się z nami skontaktować czy to w kwestii zakupu aparatury pomiarowej czy zlecenia usługi.